Hangi Su Arıtma Cihazını Almalıyım

Hangi Su Arıtma Cihazını Almalıyım

Hangi Su Arıtma Cihazını Almalıyım?

Su arıtma cihazları 2 farklı şekilde olmak üzere açık ve kapalı şekilde satışa sunulmaktadır. Bu ürünler kendi içlerinde de pompalı ve pomasız olmak üzere 2 gruba ayrılmaktadır. Su arıtma cihazını alırken evinizin ihtiyaçlarına göre şekillenmekte ve farklılık göstermektedir. Bu farklılığın temel nedeni şebeke sularındaki basınç değerinin farklı olmasıdır. Şebeke suyunun bar derecesi, 4 bar olduğunda pompasız su arıtma cihazı bu suyu iletemez. Bu yüzden bu su arıtma cihazını kullanmada sorun teşkil eder. Bu sorunun çözümü için pompa eklenerek gerekli olan basınç değeri sağlanır. Suyun basınç değerinin düşük olmasının en büyük sıkıntılarından birisi de filtrelerden geçecek suyun basınçlı olarak geçmediği takdirde filtrelerdeki minerallerden faydalanmaz ve bu da şebeke suyu içmekten bir farkı kalmaz. Bu yüzden su arıtma cihazı alırken en önemli konulardan birisi şebeke suyunuzun basınç değerine bağlı olarak belirlenecek pompalı su arıtma cihazı veya pompasız su arıtma cihazıdır.

Açık kasa su arıtma cihazı ve kapalı su arıtma cihazlarındaki fark; açık kasa su arıtma cihazı, su arıtma cihazlarının ilk tipi olmasıdır. Kapalı su arıtma cihazı ile arasındaki fark açık kasa su arıtma cihazında karbon filtreleme sisteminin kullanılmasıdır. Kapalı kasa su arıtma cihaznda ise iç filtreleme sisteminin olması ve ekstra alkali mineral filtre sisteminin kullanılmasıdır. Bu ekstra sistemin olmasının temel nedeni lezzetli ve tadımı yumuşak bir su içilmesini sağlamaktır. Bu yüzden günümüzde en çok rağbet gören sistem kapalı su arıtma cihazıdır. Bunun yanında etkili olan bir özellikte kapalı su arıtma cihazının açık su arıtma cihazına nazaran daha estetik ve göze hoş görünmesidir.

Su arıtma cihazları  suda bulunan kötü koku ve zararlı maddeleri yok ederek suyun yararlı olmasını sağlar. Arıtılmış suyun içerisindeki kalsiyum, sodyum, magnezyum gibi mineraller ideal düzeyde olduğu için pek çok damacana ve pet şişe suyuna göre daha lezzetlidir. Ayrıca su arıtma cihazından çıkan arıtılmış su, diğer sulara göre kanda çok daha hızlı dolaşır; bu nedenle insan bedenine enerji vermekte ve yaşam kalitesini arttırmaktadır.


Su Arıtma Cihazı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

  • ♦ Cihazın kaliteli maddeden üretilmesi dayanıklı olması gereklidir.

  • ♦ Su arıtma cihazı alacağınız firmaların uluslararası kalite belgeleri olmalıdır.

  • ♦ Su arıtma cihazı içerisinde filtrelerin kaliteli olması gerekmektedir.

  • ♦ Cihazı aldığınız firmaların servis ağının geniş olması ve sizlere en iyi hizmeti sunması gerekmektedir.

  • ♦ Su arıtma cihazı markalarında müşteri yorumlarını dikkate almalı ona göre seçim yapmalısınız.


icon
icon
Unutmayın ki arıtılmış su, bedeninize enerji sağlar ve yaşam kalitenizi belirler.

Su arıtma cihazları sadece sağlık açısından değil bütçe ve zaman anlamında da katkı sağlar. Bütçe ve zaman için su arıtma cihazının faydalarından bir örnek verecek olursak arıtılan suyun çamaşır ve bulaşık makinelerinde kullanılması makinede kireç oluşumunu önleyip, çıkan yıkamanın daha kaliteli olması sağlar ve makinenin ömrünü uzatıp bize bütçe ve zaman kazandırır. AQUATURK Su Arıtma Cihazları ile hem bütçeniz hem de sağlığınız zarar görmez. AQUATURK ailesi ergonomik Su arıtma Cihazları ile en kaliteli hizmeti sunmaktadır.

 #  Önerilen : Su Arıtma Cihazları

 

                   


 

Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz. WhatsApp ile size anında dönüş yapılacaktır.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Yeni Ürün
Teknik Servis Formu
Kiralık Ürünler