Korona Virüs Kalkanı : Alkali Suyun Önemi

Korona Virüs Kalkanı : Alkali Suyun Önemi

 

Korona virüsün hayatımızı olumsuz etkilediği bu zamanlarda koronaya karşı en önemli unsurun bağışıklık sistemini güçlendirmek olduğu uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Korona Virüsün etkilerinden korunmak için pH değeri yüksek Alkali su tüketmekten geçmektedir. AQUATURK Su Arıtma Cihazları ile Korana Virüs döneminde sağlıklı su tüketmek en doğru beslenmelerden birisi olacaktır.  Alkali Suyun vücudumuz için birçok faydası vardır. Vücudu toksinlerden arındırmak, nemlendirmek, pH dengesini sağlamak, ödem oluşmasını önlemek gibi yararları bulunmaktadır. Bunların yanında böbrek taşı oluşumunu önlemesi ve böbreklerin çalışma oranını artırması gibi özellikleri de vardır. Alkali su aynı zamanda güçlü bir antioksidandır. Diyabeti önlemesi, kalbi koruması, kemik hastalıklarını önlemesi, alerjen maddelere karşı dayanıklılığı artırması da diğer özelliklerindendir.
 

İnsan vücudu ortalama olarak 7.35 pH dengesine sahiptir ve tüketilen besinler vücudun pH dengesini bozmaktadır. Asit değeri bozulan vücudumuzun bağışıklık sisteminde bozulmalar, kilo alma, enerji bitkinliği gibi sağlık sorunları ortaya çıkmaktadır.
 

 

 #  Önerilen : Sitemizden Su Arıtma Cihazlarımızı, marka ve modellerini inceleyebilirsiniz.

 

Hangi Besinler Bağışıklı Sistemine Destek Olur ?

Vücudumuzdaki günlük tüketimlerimiz asit – alkali dengesizliğine neden olmaktadır. Bu dengesizlik birçok sağlık sorunlarına neden olur. Vücudunuzun içinde asidikten çok alkali bir ortam yarattığınızdan emin olmak bu sağlık sorunu önlemekte ciddi bir adımdır.

 

Limon: Karaciğer dostu olan limon asidik olmasına rağmen en yüksek alkali değere sahip gıdadır. Anti bakteriyel özelliğe sahip olan limon, karaciğer ve bağırsakları temizlemekle birlikte aynı zamanda böbrek ve safra taşlarının çözülmesine yardımcı olur.

 

Yeşil Yapraklılar: Maydanoz, kereviz sapı, dereotu vb. sebzeler yüksek antioksidan ve lifli gıdalardır. Mevsiminde tüketildiği sürece vücudunuz için yüksek fayda sağlamaktadır.

 

Ispanak: Manganez, magnezyum, potasyum, kalsiyum, demir ve besinsel lif içerek bir besindir. Vitamin bakımından zengindir.

 

Salatalık: İçerisinde magnezyum, selenyum, bakır, potasyum, demir ve çinko bulunan salatalıkta %95 oranında su olması sebebiyle en iyi alkali yiyeceklerden biridir.

 

Brokoli: Klorofil, antioksidan ve besinsel lif bakımından zengin olan brokoli mevsiminde haftada en az 4 porsiyon tüketilmelidir. Manganez, potasyum, magnezyum ve kalsiyum bakımından zengin olan brokoli aynı zamanda protein ve vitamin deposudur.

 

Alkali beslenmenin en önemli püf noktası uzmanlarında belirttiği gibi tüm sebze ve meyveleri mevsiminde tüketmekten geçmektedir. Alkali beslenmenin yanında pH değeri yüksek Alkali su tüketerek virüslerden korunabiliriz. 

 

 #  Önerilen  : Su Arıtma Cihazı Filtre özelliklerini gördünüz mü? 

 

                   

 

Sitemiz üzerinde Su Arıtma Sistemleri ve Su Arıtma Filtreleri hakkında bilgi almak sitemizin Blog kısmındaki yazıları okuyabilir veya ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

 

Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz. WhatsApp ile size anında dönüş yapılacaktır.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Yeni Ürün
Teknik Servis Formu
Kiralık Ürünler