Su Arıtma Cihazı Tercih Etmek İçin 5 Neden?

Su Arıtma Cihazı Tercih Etmek İçin 5 Neden?

 

Su Arıtma Cihazı Tercih Etmek İçin 5 Neden?

 

Pek çok insan, Su Arıtma Cihazlarının görevlerini tam olarak bilmedikleri için, zararlı bir şey olarak görmektedir. Ama Su Arıtma Cihazının amacı, suyun doğal yapısını bozmadan, minerallerini öldürmeden, taze ve sağlıklı olarak içilmesini sağlamaktır. Eğer kalabalık şehirlerde yaşıyorsanız ve temiz su içemiyorsanız, su arıtma cihazı bunun için en güzel yöntemdir. 

 

icon
icon
Temiz ve sağlıklı su kullanmak herkesin hakkıdır bu yüzden tercihiniz AQUATURK olsun.

 

Peki Neden Su Arıtma Cihazı Tercih Etmeliyiz ?

 

Maddeler halinde bakacak olursak "Neden  Su Arıtma Cihazı Tercih" Etmemiz Gerektiğini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

 

 1. Baraj Gibi Yerlerden Temin Edilen Sular

Barajlara yağmur sularıyla ilk olarak saf ve temiz sular vardır. Fakat şehirlerin kalabalık ve kirli olmasından dolayı, sular size ulaşana kadar çok kirlenir ve neredeyse içilmez bir hale gelir. Suyu içtiğiniz zaman tadından ve kokusundan, zaten sağlıklı bir su olmadığını fark edebilirsiniz. 
Tabi sularınızı etkileyen bulunduğunuz bölgesel faktörde de etkilidir. Eğer kireçli topraklarda yaşıyorsanız buna bağlı olarak sularda da kireç görülmektedir. Bu da sulara sertlik ve tadında bozulmalar yapmaktadır.  Kireç ve kirletilen suyla birlikte; su, insan sağlığını zamanla bozan bir durum haline gelebilir.
Normal de bir insanın günde iki litre su içilmesi tavsiye edilir. Kişinin bunu çeşme suyundan temin ettiğini düşünürsek, gün de yaklaşık iki litre çeşme suyu içmek fayda yerine, sağlığı bozmaya başlar. Bu yüzden son yıllar da Su Arıtma Cihazlarına yönelim artmıştır. 
 

2. Plastik Boru Kullanımı

Su ulaşımı sağlanırken kullanılan plastik borulardaki zararlı maddeler suyun içerisine enjekte olmaktadır. Bize ulaşan su ne kadar temiz görünürse görünsün plastik borunun içerisindeki maddeler suya çoktan geçmiş olacaktırç Bu yüzden şehir suları kesinlikle sağlıksız su ulaştırır. Su arıtma cihazı kullanılırsa, bu yabancı ve tehlikeli maddeler sudan filtrelenmiş olur ve temiz su içersiniz. 

 

3. Lezzet Farkı

 Suyun tadının çeşme suyu ile arıtma cihazıyla içilen su arasındaki farkıdır. Genel de sürekli çeşme suyu kullanan insanlar bunu anlamaz. Ama bir arıtma cihazı taktırıp, iki sudan da içildiği zaman fark edilir. Musluk suyunun kirli olduğunu anlamak için pek çok püf noktası vardır. Bunları su şekilde sıralayabiliriz;

*Suyun rengi kirlilik bakımından önemlidir. Bardağa doldurulup rengine bakılmalıdır.
*Temiz suların için de tortu olmaz şeffaf görünür. Kirli sular da torak gibi şeyler vardır.
*Sağlıklı sular da herhangi bir tat olmaz. Kirli sular, ağız da ağır ve acımsı bir tat bırakır.
*Temiz suların kokusu olmaz. Kirli suyu kaynatsanız dahi kötü kokar.
*Yine başka bir püf noktası da bulaşıklardan yola çıkarak anlaşılabilir. Bulaşıklar da leke oluyorsa su temiz değildir.
*Kirli sular aynı zaman da kireçli ve sağlıksız sulardır.

Eğer yukarda belirtilen özellikler çeşmenizden akan su da varsa, suyunuz son derece tehlikeli ve mikropludur. Kesinlikle içmemeniz gerekir. En kaliteli Su Arıtma Cihazları ile hizmet sunan AQUATURK ile iletişime geçebilirsiniz.;4. Doğa Dostu Tasarruflu Ürünler

Su Arıtma Cihazları tasarruflu bir ürünlerdir. Bununla birlikte uzun ömürlü olmalarıda tercih etmek için bir başka sebeptir. Özellikle elektrik tüketimi yapmadan filtreleme işlemini gerçekleştiren Su Arıtma Cihazları doğa dostu olamayı en çok hakeden ürünler arasındadır. Kaliteli, lezzetli ve sağlıklı su tüketirken aynı zamanda tasaruflu ürünler kullanmak için Ürünlerimiz kategorisinden ürün özelliklerini inceleyebilirsiniz.5. Sağlıklı Su tüketmek

Şehir suyundan vücudunuza çeşitli mikroplar girer ve sizi hasta eder. Arıtma cihazının suyu insan vücudu için faydalıdır. Özellikle içerisin de çeşitli mineraller bulunduğu için, böbreklerin çalışmasına yardım eder. Bağırsakları bozmaz. Sindirim sistemi daha sağlıklı bir hale gelir. Sağlıklı su içtiğiniz için saçlarınız canlanır ve yumuşak olur. Cilde de faydası çoktur. Cildi yumuşak ve pürüzsüz yapar. Ayrıca yaptığınız çay ve kahveler de daha lezzetli olur. Farkı anlayabilirsiniz. En önemlisi de vücudunuz daha dinç ve sağlıklı olur. Eğer bu faydalardan yararlanmak isterseniz tek çözüm su arıtma cihazı kullanmak olacaktır.
 

 #  Önerilen : Sitemizden Su Arıtma Cihazlarımızı, marka ve modellerini inceleyebilirsiniz.

 

               


 

Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz. WhatsApp ile size anında dönüş yapılacaktır.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Yeni Ürün
Teknik Servis Formu
Kiralık Ürünler